فارس/ فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه عامل بسیاری از آتش‌سوزی‌های اخیر در شهرستان خطای انسانی بوده است، گفت: در این آتش‌سوزی‌ها دسترنج کشاورزان نابود شد.

علیرضا اتابک، فرماندار کهگیلویه اظهار داشت: عامل بسیاری از آتش‌سوزی‌های اخیر در سطح مزارع شهرستان ناشی از خطای انسانی بوده است.
وی گفت: متاسفانه در این آتش‌سوزی‌ها بخش مهمی از دسترنج کشاورزان در آتش سوخت.
اتابک با بیان اینکه وزش باد، شدت گرما و خشک شدن بوته‌ها مزارع را مستعد آتش‌سوزی کرده است، افزود: حتی در سریع‌ترین واکنش هم حجم زیادی از مزارع طعمه حریق می‌شود.
فرماندار کهگیلویه اضافه کرد: در یک فقره آتش‌سوزی مزارع دشت مازه کمتر از 20 دقیقه نیروهای امدادی وارد عملیات شدند با این وجود به علت وزش باد نزدیک به 10 هکتار از گندم‌ها خاکستر شد.
وی تشکیل اکیپ‌های مقابله با حوادث در روستاها را ضروری خواند و گفت: هر دهیار باید شورای مدیریت بحران تشکیل دهد و تیمی برای اعزام سریع به محل حوادث احتمالی داشته باشد.
اتابک با بیان اینکه بدون همکاری مردم آتش‌سوزی مهار نمی‌شود، تصریح کرد: در بحث مقابله با کرونا نیز مشارکت مردم اثرگذار بود.
فرماندار کهگیلویه با اشاره به اهمیت گردشگری روستا در رونق اقتصاد گفت: برخی از دهیاران از ظرفیت روستاها استفاده نکردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today