فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با شناسایی ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا، شمار مبتلایان در کردستان به ۲ هزار و ۶۷۸ نفر رسید.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۲ هزار و ۶۷۸ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است که این آمار نسبت به روز قبل ۶۱ نفر افزایش داشته است.
وی افزود: در شهرستان سنندج ۹۱۳ نفر، سقز ۴۸۴ نفر، بانه ۲۶۲ نفر، قروه ۲۱۹ نفر، دیواندره ۱۹۹ نفر، مریوان ۱۹۱ نفر، کامیاران ۱۴۱ نفر، بیجار ۱۳۵ نفر، دهگلان ۱۰۵ نفر و سروآباد ۲۹ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۹ هزار و ۶۷۶ نمونه است که از این تعداد ۲ هزار و ۶۷۸ مورد مثبت، ۶ هزار و ۸۴۶ مورد منفی و ۱۵۲ مورد اعلام نشده است.
رضاعی با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۴۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته است نسبت به شیوع موج دوم و سوم کرونا در استان هشدار داد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۰ نفر در استان بر اثر کرونا فوت شده اند افزود: از این تعداد ۴۰ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۲۰ نفر در بانه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و سه نفر در دهگلان گزارش شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online