فارس/ مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: پس از گذشت سه ماه از شیوع ویروس کرونا، اولین پرواز از کشور افغانستان به مقصد مشهد مقدس با استقبال جمعی از فعالان اجتماعی و اقتصادی شرق کشور انجام شد.

محمود امانی بنی، مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی اظهار کرد: پیش از این پرواز نیز یک پرواز شامل کمک‌های بهداشتی مردمی هموطنانمان برای مقابله با شیوع کرونا به کشور افغانستان ارسال شد.
گفتنی است، طی ماه‌های اخیر مراودات اقتصادی، گردشگری، زیارتی بین ایران و افغانستان تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و امید آن می‌رود که این مناسبات به ‌زودی به حالت عادی خود بازگردد.
با توجه به پیوند تاریخی ملت ایران و افغانستان و تلاش دشمنان اتحاد دو کشور، انتظار می‌رود این اقدام تأثیرات خوبی بر تداوم مناسبات تجاری و گردشگری و مذهبی دو کشور داشته باشد.
هم اکنون بیش از 3 میلیون مهاجر افغانستانی ساکن در ایران هستند و در طی دهه‌های گذشته ایران کمک‌های زیادی به مهاجران افغانستانی داشته و روابط بسیار خوبی در این زمینه میان دو کشور حاکم است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید