باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از ازدحادم غیر قابل پیش بینی مراجعان درمرکز تعویض پلاک ایلام و دفاتر خدمات خودوریی سراسر استان ایلام در روز‌های اخیر خبر داد.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام در رابطه با دلایل اصلی افزایش ناگهانی تعداد مراجعان به مرکز تعویض پلاک، گفت: خارج کردن و انتقال پلاک‌های فعال به خریداران خودرو جهت رفع محدودیت ثبت نام در پیش فروش‌های ایران خودرو و شرکت سایپا، تعطیلی دو ماهه مرکز ناشی از شیوه ویروس کرونا و مسائلی از این دست از جمله دلایل افزایش حجم متقاضیان است.
وی با بیان اینکه حجم مراجعان در چند روز اخیر به طور قابل ملاحظه و غیرقابل پیش‌بینی افزایش یافته است، ادامه داد: در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های زیر ساختی و تجهیزاتی امکان ارائه خدمات به این تعداد از متقاضیان در مرکز تعویض پلاک استان ایلام وجود ندارد.
کهزادی با اشاره به اینکه عمده این مشکلات به دلیل خرید و فروش‌های قولنامه‌ای خودرو و بی‌تفاوتی نسبت به موضوع نقل و انتقال پلاک در زمان خرید و فروش است، اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی ضروری است متعاملین در هنگام خرید و فروش خودرو به مراکز تعویض پلاک مراجعه و پلاک را به نام خریدار انتقال دهند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با تاکید بر اینکه در بازه زمانی کوتاه نمی‌توانیم تعداد غرفه‌ها را بیش از این افزایش دهیم، از شهروندان خواست: تا بازگشت شرایط به حالت عادی از مراجع غیرضروری به این مرکز خودداری کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید