ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تاکنون ۱۰۰ نفر از کادر درمان شهرستان‌های دزفول، شوش و گتوند به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

مهدیه توکلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار کرد: حال عمومی این افراد مساعد است فقط یک نفر از کادر درمان به علت وخامت حال در آی سی یو بستری است که با بهتر شدن شرایط، ترخیص خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهارداشت: ۳.۵ درصد از کل آمار مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول جان باخته‌اند.
وی با اشاره به اختصاص هشت بخش در بیمارستان بزرگ دزفول به بیماران کرونایی افزود: از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون ۷۱ نفر از افراد بستری در بیمارستان بزرگ دزفول جان باخته‌اند که ۴۷ نفر از آنها از دزفول، ۱۰ نفر از شوش، سه نفر از گتوند و چهار نفر خارج از حوزه دانشگاه بوده‌اند.
توکلی میانگین سنی فوتی‌های ناشی از کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول را ۶۷ سال اعلام کرد و گفت: تعداد بیماران بستری رو به افزایش است به گونه‌ای که در حال حاضر بیش از ۱۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند.

وضعیت کرونا در دزفول مناسب نیست
امام جمعه دزفول نیز در این نشست گفت: از حدود یک هفته پیش وضعیت کرونا در استان خوزستان قرمز شده و دزفول نیز وضعیت خوبی ندارد.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی از تلاش کادر درمان قدردانی کرد و گفت: کادر درمان خسته شده و برخی به کرونا مبتلا شده‌اند؛ نیروهای جهادی نیز از غسل افراد کرونایی خسته شده‌اند و باید راهکار مناسبی ارائه و ضعف‌ها را برطرف کرد.
وی افزود: فقط نباید فشار بر روی مردم باشد چراکه درصورت ادامه اعمال فشار مشکلات دیگری پیش خواهد آمد.
امام جمعه دزفول بر ضرورت حفظ آرامش و اتخاذ تصمیمات درست تاکید کرد و گفت: معیشت طبقه ضعیف جامعه دچار مشکل شده است لذا نباید وضعیت را عادی قلمداد کنیم؛ اگر نیاز است باید از دیگر شهرها کمک بگیریم تا بتوان این بیماری را مدیریت کرد.

وضعیت قرمز دزفول نشان از ناقص بودن روند اجرای قرنطینه است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز با بیان اینکه وضعیت قرمز نشان دهنده ناقص بودن روند اجرای قرنطینه است، گفت: از ابتدای اردیبهشت اپیدمی کرونا در استان خوزستان و شهرستان دزفول آغاز و تعداد مبتلایان افزایش یافته است.
یوسف پریدار با بیان اینکه ۶۷ درصد از افراد مبتلا به کرونا در دزفول در گروه سنی ۳۰ تا ۶۵ سال هستند، افزود: بیش از ۳۰ درصد از مبتلایان زنان خانه‌دار و افراد بازنشسته هستند.
وی بیان کرد: بیماری کرونا از طریق رفت‌وآمدهای غیرضروری در دزفول در حال افزایش است که دورهمی و دید و بازدیدهای فامیلی و خانوادگی یکی از دلایل اصلی آن است که باید محدود شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در کنترل کرونا افزود: ۸۰ درصد مردم باید به کرونا مبتلا شوند تا به ایمنی برسند چراکه براساس برآوردها در حال حاضر بین ۸۰ تا ۸۵ درصد مردم همچنان ایمن نیستند ضمن اینکه هنوز واکسن این بیماری نیز کشف نشده است.
وی بیان کرد: ظرفیت نمونه‌گیری در آزمایشگاه کرونای دزفول تا حدود چهار برابر در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی است.
حمیدرضا چمن آرا رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز گفت: برخی از مردم در حاشیه شهر دسترسی محدودی به فضای مجازی و اطلاع رسانی‌ها دارند که باید با همکاری دستگاه‌های مربوطه آموزش‌های لازم به آنها داده شود.
وی با تاکید بر لزوم برگزاری برخی مراسم عرورسی و عزا در شهرهای تابعه دزفول پیشنهاد کرد با راه اندازی سامانه‌ای پذیرش غیرحضوری در سازمان‌ها، نهادها، بانک‌ها و مجموعه علوم پزشکی و مطب‌ها انجام شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today