باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در یک هفته اخیر شمار مبتلایان به کرونا افزایشی است و بازار ماهی فروشان میناب در چند روز اخیر کانون شیوع بیماری بوده است.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۲۶ مبتلا به کرونا درهرمزگان شناسایی شدند و ۲ بیمار کرونایی فوت کردند.
وی افزود: با ابتلای ۱۲۶ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به سه هزار و هفت بیمار افزایش یافت و هر دو بیمار فوت شده از بندرعباس با سن ۷۲ و ۵۸ زمینه بیماری قلبی داشتند.
فرشیدی ادامه داد: از مبتلایان جدید، ۹۹ نفر در بندرعباس، ۱۷ نفر میناب، ۲ نفر کیش، ۲ نفر بندرلنگه، ۳ نفر بستک و بندرخمیر، قشم و جاسک هر کدام یک نفر ثبت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان گرفته شد که ۱۲۶ نفر مثبت شد.
وی بیان کرد: در۲۴ ساعت گذشته دو نفر در استان فوت کرده اند و شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هرمزگان به ۴۰ نفر افزایش یافت.
فرشیدی افزود: اکنون ۱۰۷ بیمار ایزوله هستند و ۲۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری اند که بیشتر آن‌ها حال عمومی خوبی ندارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: روستا‌های پرجمعیت و ایجاد خوشه‌های متنوع از بیماری در میناب ضرورت توجه شبکه بهداشت درمان میناب و مسئولان را بیشتر می‌کند.
وی با تاکید بر منع هر گونه تجمع گفت: در یک هفته اخیر شمار مبتلایان به کرونا افزایشی است و بازار ماهی فروشان میناب در چند روز اخیر کانون شیوع بیماری بوده است.
فرشیدی عنوان کرد: استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده و رعایت بهداشت فردی ضروری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مردم خواست برای قطع زنجیره شیوع کرونا شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه مواد ابتلا به کرونا در شهرستان‌های غرب هرمزگان کم است، یادآور شد: مبتلایان جدید بستک مسافران ایرانی هستند که از کشور‌های حوزه خلیج فارس به بستک سفر کردند و اطلاعاتی از گذشته آن‌ها در دست نیست که باید دو هفته قرنطینه شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today