باشگاه خبرنگاران/ معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه دمای هوا در قصرقند به ۴۷ درجه سلسیوس رسید و گرمترین شهر استان شد.

محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همانطور که انتظار می‌رفت از چند روز گذشته روند افزایش دمای هوا در استان آغاز شد و در شبانه روز گذشته به اوج خود رسید به صورتی که قصرقند با دمای ۴۷.۳ درجه سلسیوس سومین شهر گرم کشور شد.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در هشت شهر استان به بیش از ۴۰ درجه سلسیوس رسید و پیش بینی می‌شود گرمای هوا همچنان در استان ادامه داشته باشد.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه از تداوم وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در استان خبر داد و گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی انتظار می‌رود همچنان وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان و با شدت کمتر در نوار غربی و جنوب شرق استان ادامه داشته باشد.
دیانتی ادامه داد: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۳ متر بر ثانیه معادل ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل از شعاع دید افقی در فرودگاه زابل را به ۷ هزار متر کاهش داد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today