باشگاه خبرنگاران/ صدای بیل‌های مکانیکی پس از 6 سال توقف و حفر تونل بدون مجوز بهشت آباد، آوای آب را در روستای بهشت آباد شهرستان اردل درهم شکست.

علی رئیسی، عضو شورای بخش مرکزی اردل که یکی از حدود ۷۰۰ مالک زمین‌های کشاورزی در روستای شیخ محمود است، گفت: زمین‌های کشاورزی‌شان را برای احداث جاده دسترسی به کارگاه سد بهشت آباد بدون رضایت از آن‌ها گرفته اند.
وی افزود: بیش از ۱۰ هزار متر از زمین‌های مشاع شیخ محمود، سنگ ویل و ده کهنه را گرفتند و اقدام به احداث جاده کردند.
رئیسی اضافه کرد: در ابتدا کار در دست آب منطقه‌ای اصفهان بود و چون مردم زمین هایشان را نمی‌فروختند آب منطقه‌ای در ازای هر متر مربع یم هزار و ۳۰۰ تومان اجاره بها پرداخت می‌کرد، اما پس از مدتی این طرح به آب نیرو واگذار شد که تنها حدود یک سال اجاره بها به کشاورزان دادند و الان نزدیک به پنج سال است که اجاره بها به کشاورزان پرداخت نشده است.
وی ادامه داد: فرمانداران سابق در جواب اعتراض کشاورزان در خصوص تصرف اراضی آن‌ها می‌گفتند؛ این طرح ملی است و باید اجرا شود.
حسن که ۳۲ بهار از عمرش را درشهر کاج گذارنده است از بلاتکلیفی و بین زمین و هوا بودن شهرش به خبرنگار ما گفت: مجوز ساخت و ساز به من نمی‌دهند، حدود ۱۰ سال است که با خبر احداث سد بهشت آباد و زیر آب رفتن این شهر و چند روستا، شهرداری مجوز هیچگونه ساخت و ساز عمرانی در این شهر را صادر نکرده است.
دو روز پیش هم اهالی فرخ شهر در فاصله ۱۰ کیلومتری شهرکرد، مرکز چهارمحال و بختیاری، میزبان مردم این استان در اعتراض به اجرای طرح انتقال آب موسوم به تونل بهشت آباد بودند.
در این جنبش مردمی که جنب قنات "بَرُوی" انجام شد معترضان پرچم های هیأت های عزاداری، بیل و ادوات کشاورزی و بطری های آب در دست داشتند.
تجمع کنندگان با تاکید براینکه؛ "ما پیرو ولایت و دوستدار نظام و کشورمان هستیم" گفتند: با پروژه ای که چهار محال و بختیاری را به کویر خشکی تبدیل خواهد کرد مخالفیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday