بازار/ معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گلستان از خسارت ۵۰ میلیارد تومانی تندباد هفته گذشته به بخش‌های زراعی و باغی استان خبر داد.

آمنه جمشیدی رودباری، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گلستان اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌ها تندباد هفته گذشته ۵۰ میلیارد تومان به ۱۸ هزار هکتار از بخش‌های زراعی و باغی استان خسارت زد.
وی با اشاره به اینکه این گزارش نهایی نیست و هنوز خسارت وارده به تأسیسات و تجهیزات گلخانه‌ای برآورد نشده است، افزود: تاکنون خسارت تندباد به یک هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی باغی و ۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اعلام شده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی گلستان توضیح داد: تندباد در بخش زراعی بیشتر به مزارع کلزا و گندم شرق استان خسارت وارد کرده است.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت تندباد از باغات شلیل و آلو در استان گزارش شده، اضافه کرد: پیش از این هم در فروردین و اردیبهشت سرما و تندباد حدود ۳۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت زده بود.
جمشیدی رودباری خاطرنشان کرد: به دلیل ریسک‌پذیر بودن محصولات کشاورزی توصیه ما به کشاورزان بیمه کردن محصول است تا بتوانند در حداقل زمان حداکثر بهره‌مندی از غرامت بیمه را داشته باشند، چرا که ممکن است کمک‌های بلاعوض مشمول زمان شود یا اینکه به دلیل شمولیت زیاد در لیست پرداخت قرار نگیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today