فارس/ مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان از افتتاح دو نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت ۴۰ کیلووات در شهرستان دامغان خبر داد.

سیدمحمد موسوی‌زاده، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با بیان اینکه دو نیروگاه مورداشاره روی پشت‌بام حوزه علمیه امام محمدباقر(ع) دامغان نصب شده، بیان کرد: این نیروگاه‌ها شامل ۱۲۸ پانل خورشیدی ۳۳۰ واتی در فضایی به مساحت ۶۰۰ مترمربع احداث و به شبکه توزیع برق متصل شده است.
وی با عنوان اینکه این نیروگاه‌ها با سرمایه‌گذاری حوزه علمیه دامغان به اجرا درآمده، یادآور شد: شرکت توزیع برق استان سمنان به نمایندگی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ایران (ساتبا)، قرارداد خرید تضمینی برق به مدت 20 سال را با سرمایه‌گذار منعقد کرده است.
موسوی‌زاده اظهار کرد: انرژی الکتریکی تولیدی توسط بخش خصوصی به مبلغ ۱۰ هزار و ۴۰۰ ریال به ازای هر یک کیلووات ساعت برای نیروگاه‌های کمتر از ۲۰ کیلووات و ۹ هزار و ۱۰۰ ریال برای نیروگاه‌های ۲۰ تا ۱۰۰ کیلووات خریداری می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: نیروگاه حوزه علمیه دامغان از دو مجموعه ۲۰ کیلوواتی به ظرفیت ۴۰ کیلووات تشکیل شده و نرخ خرید انرژی ۱۰ هزار و ۴۰۰ ریال به ازای هر کیلووات ساعت است.
وی با اشاره به اینکه این دو نیروگاه روزانه به‌طور میانگین قادر به تولید ۲۰۰ کیلووات ساعت انرژی برق جهت تزریق به شبکه فشار ضعیف هستند، افزود: مطابق اطلاعات ارائه‌شده از آژانس بین‌المللی انرژی، با احداث این دو نیروگاه، از تولید روزانه یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم دی‌اکسید کربن جلوگیری می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today