ایرنا/ رییس شبکه دامپزشکی آران و بیدگل، از پلمب یک واحد قصابی متخلف در این شهرستان خبر داد.

امیرحسین شفیعیان، رییس شبکه دامپزشکی آران و بیدگل اظهار کرد: در جریان بازدید کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، از یک واحد صنفی لاشه‌های غیرمجازی کشف شد.
وی افزود: این قصابی که نسبت به عرضه لاشه‌ها به صورت غیربهداشتی و خارج از ضوابط و دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی اقدام می‌کرد، در راستای صیانت از سلامت عمومی و تامین امنیت غذایی شهروندان به مراجع قضایی معرفی شد.
رییس شبکه دامپزشکی آران و بیدگل بیان کرد: با توجه به تکرار تخلف‌های بهداشتی، با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، این واحد پلمب شده است و تا اطلاع بعدی از فعالیت آن جلوگیری به عمل خواهد آمد.
وی با اشاره به احتمال انتقال برخی بیماری‌های خطرناک به انسان از جمله تب خون‌ریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) از فرآورده‌های خام دامی که به صورت غیر مجاز و بدون برچسب نشانه‌گذاری سازمان دامپزشکی از سوی سودجویان عرضه می‌شود، از شهروندان درخواست کرد تا از خرید گوشت بدون هویت (تاریخ تولید و انقضا) به جد خودداری کنند.
شفیعیان همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلف‌های بهداشتی، در سطح مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، گزارش آن را برای پیگیری کارشناسان شبکه دامپزشکی با شماره ۱۵۱۲ در میان بگذارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today