باشگاه خبرنگاران/ استاندار خوزستان از راه‌اندازی خط مکانیزه تولید ماسک با ظرفیت ۱۲ هزار عدد ماسک در ساعت در اهواز و خودکفایی استان در این زمینه خبر داد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در حاشیه بهره برداری از کارگاه مکانیزه تولید ماسک N95 و ۳لایه در اهواز گفت: کارگاه مکانیزه با ظرفیت تولید ۲ هزار عدد ماسک N95 و ۱۰ هزار ماسک ۳لایه در هر ساعت، تمام نیاز استان به ماسک را تامین می‌کند.
او با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در هفته‌های گذشته با وجود راه اندازی چندین کارگاه تولید دستی ماسک در استان بازهم در این زمینه با کمبود‌هایی مواجه بودیم، اظهار داشت: اما راه اندازی خط مکانیزه تولید ماسک گامی نوین و موثر برای تولید انبوه ماسک و پیشگیری از شیوع این ویروس در سطح استان خوزستان برداشته شد.
شریعتی با اشاره به اینکه اکنون با راه اندازی این کارگاه علاوه بر اینکه نیاز بازار استان برطرف می‌شود، تصریح کرد: می‌توانیم ماسک به استان‌های دیگر نیز صادر کنیم تا در زمینه پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در سطح کشور نیز نقش موثری ایفا کنیم.
سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان، در این خصوص گفت: این کارگاه تولید ماسک در ادامه فعالیت کارگاه‌های سطح استان و به صورت مکانیزه راه اندازی شده که سرعت تامین نیاز بازار استان به ماسک را افزایش داده و شرایط مناسب تری را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم می‌کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today