باشگاه خبرنگاران/ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از آغاز فعالیت ناوگان اتوبوسرانی و مترو شیراز از امروز خبر داد.

مجتبی زوربخش، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: ناوگان حمل و نقل همگانی مسافر بعد از گذشت ۸۰ روز تعطیلی، خدمات‌رسانی به شهروندان گرانقدر شیرازی را با حداکثر ظرفیت آغاز کرد.
وی افزود: این خدمات‌دهی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و الزام استفاده از ماسک و دستکش برای رانندگان و تمام مسافران انجام می‌شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز ادامه داد: پرداخت کرایه توسط خود مسافر و فقط با استفاده از کارت بلیت الکترونیکی خواهد بود.
وی تاکید کرد: تمام مسافران و شهروندان در زمان استفاده از خدمات ناوگان اتوبوسرانی چه در ایستگاه‌های انتظار و چه در داخل اتوبوس‌ها استفاده از ماسک، دستکش و تمام نکات بهداشتی و اصل فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا در استمرار خدمات‌دهی با مشکل مواجه نشویم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین با بیان اینکه فعالیت مترو در بازه زمانی ساعت ۶ صبح تا ۹ شب پیش‌بینی شده و به تدریج ساعت فعالیت گسترش پیدا می‌کند، گفت: از ششم خرداد، فعالیت سیستم دوچرخه‌های اشتراکی نیز بعد از حدود سه ماه تعطیلی، در شیراز آغاز شد.
وی با تاکید بر اینکه حضور سه سرنشین در صندلی عقب تاکسی ممنوع است و هر گونه تقاضای کرایه اضافی از سوی رانندگان تاکسی تخلف محسوب می‌شود، اظهار داشت: مسافران هیچ اضافه کرایه‌ای را نباید پرداخت کنند و شهروندان شیرازی می‌توانند هر گونه تخلف و شکایت را با ارائه پلاک و شناسانه تاکسی به شماره تلفن ۱۳۷ گزارش کنند تا با آن برخورد شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online