ایسنا/ فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری ۱۸ نفر و زخمی شدن دو نفر از عشایر بر اثر درگیری دو طایفه بر سر چراگاه دام خبر داد.

سرهنگ محمدباقر سلگی، فرمانده انتظامی شهرستان ملایر مطرح کرد: برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر وقوع یک فقره نزاع و درگیری دسته جمعی بین عشایر در ارتفاعات مربوط به منابع طبیعی در یکی از روستاهای محور ملایر به اراک بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی، مأموران پاسگاه محل و یگان امداد به مکان اعلام درگیری اعزام شدند.
وی افزود: مأموران پاسگاه محل و یگان امداد پس از حدود یک ساعت و نیم طی طریق از منطقه صعب العبور به این محل رسیدند و مشاهده کردند دو طایفه از عشایر بر سر مراتع چرای دام در این محل با استفاده از چوب دستی، قلاب سنگ و اسلحه با یکدیگر درگیر شده و اقدام به قشون کشی از اطراف و اکناف کرده اند.
سلگی ادامه داد: با توجه به حجم بالای نفرات حاضر در این نزاع، نیروهای کمکی به محل اعزام و با تذکر و هشدار پلیس، دعوت به آرامش شدند اما به هیچ وجه طرفین درگیر توجهی نکردند و در ادامه این نزاع، دو طایفه حاضر با هجوم به یکدیگر، دو نفر از خودشان را زخمی کردند.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و با عنایت به تمرد طرف های درگیر از مأموران با استفاده قانون به کارگیری سلاح و شلیک تیرهای هوایی، تعداد ۱۳ نفر در مراحل اولیه دستگیر و تعداد هفت دستگاه خودروی وانت نیسان توقیف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر اظهار کرد: با بررسی و تحقیقات به عمل آمده در رابطه با علت وقوع درگیری، مشخص شد که دو نفر از اهالی روستای همجوار این درگیری، به صورت غیرقانونی اقدام به اجاره دادن این مراتع به یکی از طوایف درگیر با اختصاص دو فقره چک به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال کرده و به همین سبب زمینه درگیری بین دو طایفه ایجاد شده که بلافاصله هر دو متهم موردنظر در روستای مذکور توسط مأموران شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: با همکاری مرکز اورژانس ۱۱۵ دو نفر فرد مصدوم این نزاع به بیمارستان منتقل شدند اما متأسفانه با توجه به شدت آسیب دیدگی، یکی از افراد صدمه دیده در بیمارستان فوت کرد و در این رابطه با تشکیل پرونده و شناسایی افراد درگیر در مجموع، تعداد ۱۸ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today