ایلنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از دستگیری سه نفر اعضای یک باند حفار غیرمجاز و ضبط یک دستگاه فلزیاب از آنها خبر داد.

سرهنگ رامین مکناوی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با اعلام این خبر اظهار کرد: برابر گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اندیمشک، طی گزارش منابع و مخبران محلی مبنی بر حضور افرادی مشکوک در محوطه تاریخی و حوزه استحفاظی آن شهرستان، موضوع در دستورکار قرار گرفت.
وی بیان کرد: پس از اطمینان از صحت موضوع، هماهنگی لازم با پاسگاه انتظامی قیلاب صورت گرفت و نیروهای انتظامی و پایگاه حفاظت اقدام به ایست بازرسی کردند که در این عملیات به یک دستگاه خودروی پراید مشکوک می‌شوند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان تصریح کرد: نیروها در بازرسی از این خودرو یک دستگاه فلزیاب کشف و در این رابطه سه نفر را نیز دستگیر کردند.
مکناوی با بیان اینکه خودروی این افراد توقیف شد، گفت: موضوع از را مراجع قضائی به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر در حال پیگیری است و نتیجه‌ نهایی آن متعاقباً اعلام می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today