ایسنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: موارد فوتی ناشی از کرونا در استان مرکزی به شدت کاهش یافته است.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: در موضوع شیوع ویروس کرونا، پنج شهرستان استان مرکزی در وضعیت کم خطر و سفید و هفت شهرستان در وضعیت زرد با خطر متوسط قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ شهرستانی در استان مرکزی در وضعیت قرمز قرار ندارد، گفت: به لحاظ تعداد ابتلا به ویروس کرونا جزو ۱۰ استان پایین جدول رده‌بندی هستیم، اما با توجه به اینکه برخی از همسایگان استان مرکزی مثل استان خوزستان و لرستان شرایط ویژه‌ای دارند انتظار می‌رود مردم در مراودات با اهالی این استان‌ها رعایت بیشتری داشته باشند و تردد را محدود کنند.
اکرمی افزود: امیدواریم با توجه به اینکه هنوز خطر ویروس وجود دارد مردم همچنان الزامات بهداشتی را رعایت کنند تا بتوانیم شرایط سخت را کنترل کنیم و وضعیت هفت شهرستان دیگر استان را به سمت شرایط سفید سوق دهیم.
سخنگوی قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲ نفر بستری در استان داریم که در ۶ بیمارستان بستری هستند و خوشبختانه موارد فوتی به شدت کاهش داشته است و طبق برآوردهای دانشگاه علوم پزشکی اراک، بیمارستان آیت الله خوانساری از هفته آینده به فعالیت عادی خود باز می‌گردد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today