باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۰ مبتلای جدید به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از یک هزار و ۳۴۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۵۰ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵ هزار و ۸۸۱ نفر رسیده است.
وی آمار بهبودیافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان را نیز ۵ هزار و ۲۷۰ نفر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه طی ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، هیچ موردی از فوتی در استان گزارش نشده و آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در فارس، ۱۱۰ نفر است.

استفاده اجباری مسافران حمل‌ونقل عمومی از ماسک
این مقام مسوول در دانشگاه یادآور شد: با توجه به آغاز به کار مجدد ناوگان حمل و نقل عمومی در شیراز و تردد بالای مسافران، ناوگان حمل و نقل عمومی شامل مترو و اتوبوس‌های درون شهری، به عنوان کانون شیوع آلودگی و گسترش بیماری کووید۱۹ است، بنابراین ضرورت دارد مردم بدون ماسک از اتوبوس یا مترو استفاده نکنند.
همتی با اشاره به پیش‌بینی مکان‌هایی در پایانه‌ها برای مسافران در خصوص تهیه ماسک از سوی معاونت حمل و نقل شهرداری گفت: استفاده از ماسک در هنگام سوار شدن در ناوگان حمل و نقل عمومی اجباری است و اگر رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، مسافری بدون ماسک سوار کنند، تخلف محسوب می‌شود و برابر قانون از فعالیت آن جلوگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و کرمان به دلیل افزایش ناگهانی ابتلا به کروناویروس در وضعیت قرمز به سر می‌برند، تاکید کرد: با توجه به ارتباط مردم استان فارس با استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و کرمان، لازم است مردم فارس تا اطلاع ثانوی از سفر‌های غیرضروری به این استان‌ها پرهیز کنند.
همتی توصیه کرد: استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از تردد‌های غیرضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ موثر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online