ایرنا/ پروژه آبرسانی و تامین آب پایدار ۱۵ روستای استان خراسان جنوبی در پنجمین هفته از پویش هر هفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی روز شنبه در حاشیه این آیین گفت: این پروژه با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و ۱۰ هزار نفر جمعیت این روستاها از آب شرب پایدار برخوردار شدند.
حسین امامی افزود: این پروژه‌ها با حجم عملیاتی شامل حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه عمیق، لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع به طول ۸۱ کیلومتر، احداث ۲ هزار و ۲۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره و احداث ۱۲ باب ایستگاه پمپاژ به بهره‌براری ‌رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه روستاهای خوشینه علیا، زیراچ، کلاته نو و عباس‌آباد شهرستان بیرجند، روستاهای درمیان، فورگ، اره فورگ و ذکری شهرستان درمیان، روستاهای آتشکده علیا، سفلی و دهو شهرستان نهبندان، روستاهای سرند و باغ دهک شهرستان بشرویه، نزومند شهرستان زیرکوه و روستای نیگ شهرستان قاینات از آب شرب پایدار برخوردار شدند.
پویش هر هفته_الف_ب_ایران در سال ۹۹ پیش از این در استان‌های تهران، ایلام، مرکزی و سیستان و بلوچستان برگزار و در پنجمین پویش امروز طرح‌های صنعت آب و برق خراسان جنوبی افتتاح شد.
این پویش از نیمه دوم سال گذشته با هدف ایجاد فرصت برای تبدیل خدمات گسترده و زیرساختی صنعت آب و برق و استمرار و آبادانی کشور آغاز شد و امسال هم ادامه دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today