باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل دامپزشکی گلستان از احتمال شیوع تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با شروع فصل گرم و افزایش فعالیت کنه‌ها خبر داد.

غلامرضا محرابی، مدیرکل دامپزشکی گلستان درباره احتمال وقوع تب کریمه کنگو در استان هشدار داد و گفت: از دامداران و افراد مرتبط با نگهداری و کشتار دام می‌خواهیم تا با دقت و حساسیت بیشتری نکات بهداشتی را رعایت کنند.
وی گفت: با توجه به شروع فصل گرما و فعالیت کنه‌ها، احتمال شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بیشتر می‌شود.
محرابی افزود: دامداران از نقل و انتقال، خرید و فروش دام‌های مشکوک و غیربومی بدون مجوز دامپزشکی خودداری و با استفاده از سموم مناسب، دام‌ها و جایگاه‌های دامی را به طور مستمر سم‌پاشی کنند و از جداسازی و له کردن کنه‌های موجود روی بدن دام‌ها بپرهیزند.
محرابی از افراد خواست هنگام خرد کردن گوشت از دستکش استفاده کنند، زیرا تماس انسان با خون و بافت‌های آلوده دام می‌تواند برای انسان بیماری‌زا باشد.
وی همچنین از شهروندان استان خواست گوشت‌های بدون برچسب و مهر دامپزشکی نخرند و پس از خرید گوشت، پیش از مصرف دست کم ۲۴ ساعت گوشت را در یخچال در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today