فارس/ استاندار آذربایجان غربی گفت: وضعیت استان هشدار دهنده است و مردم و مسئولان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جدیت داشته باشند.

محمد مهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از عادی انگاری کرونا توسط بخشی از مردم و مسئولان، اظهار کرد: ادامه این روند به شیوع بیشتر بیماری و اعمال مجدد محدودیت ها منجر می شود.
وی به وضعیت هشدار دهنده بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: به جهت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای کامل فاصله گذاری اجتماعی شاهد افزایش مبتلایان به کرونا در استان هستیم.
استاندار آذربایجان‌غربی افزود: متاسفانه بی توجهی برخی مسئولان به دستورات بهداشتی عواقب خطرناکتری در قیاس با بی توجهی مردم به دنبال دارد و مسئولان نسبت به اجرای دقیق مصوبات و دستورات بهداشتی در خط مقدم هستند و هیچ کوتاهی در این مورد قابل قبول نیست.
شهریاری با تاکید بر اجرای دقیق نظارت‌ها در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و دستورات بهداشتی در ادارات و اماکن صنفی، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی در خصوص مسئولان و دستگاه های اجرایی و نیز اماکن و واحدهای تولیدی و خدماتی که دستورات بهداشتی را رعایت نمی کنند بدون اغماض عمل کرده و آنها را مورد پیگرد قضایی قرار دهند.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به گزارش های ارائه شده مبنی بر عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن پرتردد از جمله بازارها در برخی شهرستان ها، گفت: فرمانداران و نیروی انتظامی باید بر اجرای دقیق مصوبات ستاد استانی از جمله رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بازارها و اماکن پرتردد نظارت داشته و در صورتی که تخطی صورت گیرد واحد متخلف تعطیل شود.
شهریاری با بیان اینکه کرونا تمام نشده و درصورتی که دستورات بهداشتی رعایت نشود بار دیگر اوج می گیرد، گفت: کار مقابله با کرونا امروز به نسبت روزهای نخست سخت تر شده و باید آگاه‌سازی و اطلاع رسانی کماکان ادامه داشته باشد.
وی افزود: عبور از بحران کرونا صرفا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از تجمعات و اجرای دقیق فاصله گذاری اجتماعی ممکن است.
شهریاری خاطرنشان کرد: نباید خسته شویم و به مردم القا شود که کار تمام شده است‌‌، هنوز راه سختی پیشرو داریم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today