باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ابتلای ۱۶۹ نفر دیگر به کرونا و فوت ۴ نفر در هرمزگان خبر داد.

حسین پور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: طی ۲۴ ساعت ۱۶۹ مبتلا به کرونا، در هرمزگان شناسایی شد.
وی افزود: با احتساب این افراد شمار مبتلایان در استان به سه هزار و ۳۶۸ بیمار افزایش یافت و از مبتلایان جدید، ۱۱۶ نفر در بندرعباس، رودان ۱۴ مورد، ۳۰ نفر میناب، ۶ نفر در قشم و بندرخمیر، بندرلنگه و حاجی آباد هر کدام یک نفر ثبت شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر در استان فوت کرده اند و شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هرمزگان به ۴۸ نفر افزایش یافت.
حسین پور ادامه داد: جان باختگان، فرد ۴۵ ساله با سابقه بیماری قلبی، یک مرد ۶۳ ساله با سابقه بیماری دیابت و کلیوی، بیمار ۶۳ ساله قشمی با نارسایی قلبی و کلیوی و یک مرد ۶۱ ساله دیگر بود.
وی افزود: از ابتدای شروع اپیدمی این بیماری تاکنون ۳ هزار و ۴۷۶ مورد بیمار تنفسی مراجعه کرده اند .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ۳۶ نفر با مشکلات حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ظرفیت بخش کرونای بیمارستان میناب درحال تکمیل شدن است.
حسین پور اظهار کرد: در این مدت ۱۸ هزار و ۱۵۹ مورد نمونه گیری مولکولی صورت گرفته است که از این شمار تست ۳ هزار و ۵۵۰ نفر مثبت بود.
وی افزود: هزار و ۲۷۳ نفر بهبود یافته اند، اما همچنان در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: اکنون ۷۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و تحت درمان هستند.
حسین پور یادآور شد: شمار نظارت‌های انجام شده بر اماکن، برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۹۰ هزار و ۷۲۸ مورد بود که از این شمار ۶ هزار و ۸۱۷ بازدید با سایر ادارات مشترک بود.
وی افزود: در این بازدید‌ها ۶ هزار و ۴۳۲ اخطار صادر، و هزار و ۳۱۱ واحد تعطیل شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مردم خواست برای قطع زنجیره شیوع کرونا شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت، و از حضور در اجتماعات خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today