باشگاه خبرنگاران/ حدود یک هزار و ۶۰۰ نفر از نیرو‌های شاغل در واحد‌های اقامتی کردستان نیز بر اثر شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند

حمید حمیدی رییس جامعه هتلداران کردستان گفت: حدود یک هزار و ۶۰۰ نفر از نیرو‌های شاغل در واحد‌های اقامتی کردستان نیز بر اثر شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند.
وی با بیان اینکه به دنبال این اتفاق، اسامی افراد بیکار شده را در سامانه سازمان تامین اجتماعی ثبت کردیم، افزود: دولت قرار بود بسته‌های حمایتی و بیمه بیکاری به این افراد پرداخت کند، اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
رییس جامعه هتلداران کردستان یادآور شد: برای جلوگیری از سرگردانی پرسنل و بهبود وضعیت کار، اسامی هتل‌ها در سامانه اداره بهداشت ثبت و کد بهداشتی دریافت شد، ضمن اینکه از اول خرداد مراکز اقامتی بازگشایی شدند.
حمیدی با اشاره به اینکه در هر هتل براساس جذب مسافر و سطح اشغال، پرسنل به کارگیری می‌شوند، گفت: به مدیران هتل‌ها پیشنهاد دادیم، برای جلوگیری از اخراج کادر خود، طبق قرارداد‌های کوتاه مدت افراد را به کار گیرند، یعنی در صورت افزایش مسافر، تعداد روز‌های فعالیت کادر نیز بیشتر شود.
وی سطح اشغال هتل‌ها را از اول خرداد تقریبا مناسب و حدود ۳۰ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این وضعیت دوباره افت کرده و اکنون به کمتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است.
رییس جامعه هتلداران کردستان گفت: در صورت ادامه شیوع بیماری کرونا، کار هتلداری با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد و حتی ممکن است به سمت ورشکستگی پیش برود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online