شبستان/ رئیس اداره عملیات پلیس راهور گلستان، چهار درصد از فوتی‌های سال ۹۸ حوادث ترافیکی استان را مربوط به راکبان دوچرخه اعلام کرد.

محمد طبیبی، رئیس اداره عملیات پلیس راهور گلستان اظهار کرد: 39 درصد از آمار تصادفات استان گلستان در سال 98 به موتورسیکلت‌سواران اختصاص داشت و 75 درصد علت فوت موتورسواران فقدان کلاه ایمنی بوده است.
رئیس اداره عملیات پلیس راهور گلستان، استفاده از کلاه ایمنی را برای موتورسیکلت‌سواران ضروری خواند و افزود: متأسفانه بخشی دیگر از فوتی‌های ناشی از تصادفات سال 98 در گلستان عابران پیاده بودند.
وی با بیان اینکه رانندگان هنگام رانندگی توجه کافی به جلو داشته باشند و سرعت مطمئنه را رعایت کنند، بیان کرد: امروز تلفن همراه یکی از علل بروز حوادث ترافیکی است و می‌طلبد که رانندگان هنگام رانندگی ضمن توجه به جلو از استفاده از تلفن همراه بپرهیزند.
طبیبی متذکر شد: 23 درصد علت فوتی‌ها را راننده و سرنشین خودرو تشکیل می‌دهند و این مهم به نبستن کمربند ایمنی، خواب‌آلودگی و فعال نبودن کیسه هوا مرتبط است.
وی با بیان اینکه چهار درصد از فوتی‌های سال 98 حوادث ترافیکی استان گلستان مربوط به راکبان دوچرخه بوده است، بیان کرد: در این زمینه نقش والدین در آموزش فرزندان حائز اهمیت است، ضمن آن‌که والدین از تردد فرزندان خود با دوچرخه در شب و در محیط‌های خطرناک جلوگیری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today