باشگاه خبرنگاران/ معاون عمرانی شهردار دامغان گفت: گنبد تاریخی زنگوله شهرستان دامغان که در پارک شهید مولایی قرار گرفته ساماندهی و بازسازی آن آغاز شده است.

بانی معاون عمرانی شهردار دامغان با اشاره به بازسازی گنبد تاریخی زنگوله دامغان اظهار کرد: مقرر شده است تا داخل گنبد را میراث فرهنگی بازسازی و مرمت کند.
وی با بیان اینکه این بنا در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است، افزود: محوطه سازی حریم اطراف گنبد، کف سازی، شیب بندی و آجر فرش حریم آن نیز با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان توسط شهرداری انجام شود.
معاون عمرانی شهردار دامغان گفت: گنبد زنگوله دامغان احتمالا مقبره شاعر منوچهر دامغانی در آن قرار دارد و یا به روایتی مقبره یکی از سرداران یعقوب لیث صفاری بنام زنگارود شاید باشد.
بانی با بیان اینکه گنبد زنگوله در جنوب غربی شهرستان دامغان و در پارک شهید مولایی این شهر واقع شده است، تصریح کرد: این گنبد از بنا‌های قرن هفتم هجری قمری است و از خشت خام ساخته شده است.
وی بیان کرد: ارتفاع گنبد زنگوله حدود ۶ متر است و بر چهار دیوار بنا چهار طاق‌نمای مقرنس وجود دارد که از هر یک دری به بیرون راه دارد و ارتفاع هر دیوار حدود ۶ متر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today