ایرنا/ معاون فنی و امور زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از شتاب بخشی به روند اجرای طرح‌های ریلی راه آهن استان یزد خبرداد و گفت: در صورت تامین نقدینگی ساخت خط دوم بافق - زرین‌شهر و خط آهن یزد - اقلید تا پایان سالجاری به بهره برداری می‌رسد.

سیدمصطفی داودی، معاون فنی و امور زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: در سال ۱۳۹۳ عملیات اجرایی خط آهن دوم بافق - ارژنگ در محدوده استان یزد آغاز شد که این طرح باید در سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری می‌رسید، اما محدودیت‌های مالی مانع آن شد که با قول مساعد رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و در جریان سفر رییس جمهوری به استان یزد، تامین نقدینگی این طرح مصوب شد که انتظار می‌رود تا پایان کار دولت دوازدهم شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.
وی از اتمام عملیات زیرسازی راه آهن رخش - اقلید به طول ۲۷۴ کیلومتر خبرداد و تصریح کرد: در فاز اول ۱۲۰ کیلومتر این مسیر در حد فاصل رخش - گاریزات با ۸۰ درصد پیشرفت در بخش روسازی در حال اجراست.
محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد نیز گفت: طرح ساخت خط آهن دوم بافق - ارژنگ و خط ریلی یزد - اقلید از طرح‌های مهم استان است که در سفر رییس جمهوری تأکید شده تا پایان سال ۹۹ مورد بهره برداری قرار گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today