ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: بر اثر حمله یک قلاده گرگ در روستای اردجین شهرستان خرمدره، سه نفر مجروح و روانه بیمارستان شدند.

اسماعیل قلی زاده، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: این سه نفر در حین هرس درختان مو (انگور) از سوی این گرگ مورد حمله قرار گرفته و از نواحی دست صدمه و آسیب دیدند.
وی اظهار داشت: پدر و پسر که در یکی از باغات خرمدره مشغول و جدا از یکدیگر به کارهای باغبانی (هرس درختان انگور) مشغول بودند که پدر ۷۵ ساله مورد حمله گرگ قرار می گیرد که با سر و صدای ایجاد شده، پسر سراسیمه و دوان دوان به کمک پدر می آید.
قلی زاده افزود: پسر مدعی بود که وقتی به محل حادثه رسید مشاهده کرد پدرش، گرگ را به زیر کشیده و از بیم جان، مشغول نبرد است که بی درنگ به کمک آمده و با یاری یکدیگر این جان جانور وحشی را با فشار دست و قیچی ویژه هرس درختان از پای در می آورند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: پدر از ناحیه هر ۲ دست و پسر ۲۷ ساله نیز از ناحیه دست چپ مجروح می شوند اما زخم های پدرش، جراحت عمیقی برداشته بوده که بلافاصله هر ۲ نفر به منظور مداوا و درمان به بیمارستان بوعلی خرمدره منتقل می شوند.
قلی زاده افزود: این گرگ قبل از آسیب زدن به این ۲ نفر، در همان نزدیکی ها به یک باغدار دیگر نیز حمله کرده و نامبرده را هم از ناحیه دست ها مجروح کرده و از محل گریخته بود.
وی با بیان اینکه این مرد ۵۵ ساله نیز به منظور درمان به همین بیمارستان منتقل شده بود، تصریح کرد: متاسفانه قسمت سر این حیوان از تن جدا شده و افرادی آن را با خود برده بودند که به همین خاطر نمونه برداری از آن میسر نشد اما واکسن ضد هاری به مجروحان این حادثه تزریق شد.
قلی زاده تصریح کرد: پسر جوان و مرد میانسال از بیمارستان ترخیص شده بودند اما مرد ۷۵ ساله که از ناحیه هر دو دست به شدت آسیب دیده بود تحت عمل جراحی قرار گرفته و در بیمارستان بستری شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today