فارس/ مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان از پیش‌بینی برداشت 2 هزار و 500 تن کلزا در استان خبر داد.

جواد صالحیان، مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان با اشاره به برداشت محصولات زراعی در لرستان اظهار کرد: برداشت برخی محصولات زراعی همانند گندم، جو و کلزا در شهرهای جنوبی استان آغاز شده است.
وی خاطرنشان کرد: برداشت محصولات زراعی از ابتدای خردادماه آغاز شده و تا پایان مردادماه ادامه خواهد شد، ضمن اینکه خرید تضمینی گندم نیز تا مهرماه امسال انجام می‌شود.
مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه تاکنون 3 هزار و 400 تن گندم در استان ثبت خرید شده است، افزود: خرید بیشتر از این میزان بوده، با این وجود تاکنون بهره‌برداران جهت ثبت در سامانه اقدام نکرده‌اند.
صالحیان بیان داشت: سال گذشته 300 هزار تن گندم در سطح استان خریداری شد، امسال نیز اگرچه بارندگی‌های ابتدای سال مطلوب نبود با این وجود پیش‌بینی خرید بیشتر از سال گذشته و حدود 360 هزار تن خواهد بود.
وی با اشاره به کشت کلزا در هزار و 500 هکتار از اراضی استان، تصریح کرد: پیش‌بینی برداشت این محصول در استان نیز 2 هزار و 500 تن است.
مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان اظهار داشت: 50 کمیسیون در استان برای خرید گندم کشاورزان استان پیش‌بینی شده، ضمن اینکه برداشت محصولات زراعی توسط هزار و 500 کمباین که 280 مورد آن‌ها بومی بوده، انجام می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today