مهر/ فرماندار دامغان با بیان اینکه پسته به عنوان یک محصول استراتژیک در این شهرستان با چالش‌های خاص مواجه است، گفت: کمبود کارگر یکی از مشکلات برداشت پسته در دامغان است.

علی‌اصغر مجد فرماندار دامغان ضمن بیان اینکه کمبود کارگر یکی از مشکلات برداشت پسته است، اظهار کرد: هنگام برداشت محصول در سطح باغات پسته روزانه به یک هزار و ۵۰۰ تا دو هزار نفر کارگر نیاز است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه پسته محصولی استراتژیک و کم آب برای دامغان شناخته‌شده است لذا سطح کشت این محصول بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ هکتار از اراضی دامغان از زراعت به محصولات باغی به‌ویژه پسته تغییر الگو کشت داده می‌شود.
فرماندار دامغان با بیان اینکه هم‌اکنون سطح زیر کشت پسته در این شهرستان ۱۷ هزار هکتار است، بیان کرد: تولید و برداشت ۳۰ هزار تن محصول پسته طی سال زراعی جاری پیش‌بینی می‌شود.
مجد ضمن اشاره به کمبود سوخت برای تراکتورهای کشاورزی دامغان، تصریح کرد: برای تراکتورهای کشاورزی دامغان سهمیه سوخت داده شد و همچنین سهمیه سوخت ۴۰۰ دستگاه تراکتور نیز افزایش خواهد یافت.
فرمانده انتظامی دامغان نیز در این جلسه با اشاره به استفاده از اتباع خارجه توسط باغداران، افزود: به‌کارگیری اتباع خارجه غیر مجاز است لذا در صورت مشاهده با کارفرمایان و صاحبان باغات برخورد و اتباع خارجه دستگیر خواهند شد.
سرهنگ سید رضا علوی اضافه کرد: برای امنیت در سطح باغات نیز از نیروهای شرکتی حفاظتی انتظامی استفاده خواهد شد و باغات نیز می‌بایست به دوربین‌های مداربسته مجهز شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today