یزدرسا/ تا صبح امروز ۷۵ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری بوده اند.

ابراهیم سلمانی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد اظهار کرد: تا این لحظه وضعیت سه شهرستان بهاباد، بافق و اشکذر سفید بوده و ما بقی شهرستان های استان در وضعیت زرد به سر می برند. هرچند ممکن است که همین امروز شرایط عوض شود.
وی تاکید کرد: باید دانست در شهرستان های بافق و بهاباد به دلیل مجاورت با شهرستان های زرد استان های همجوار احتمال خطر وجود دارد. همچنین جدیداً چند تست مثبت از افراد با سابقه مسافرت به سیرجان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، اهواز و کهنوج انجام شده است. لذا افرادی که به مسافرت رفته و یا قصد سفر دارند باید به این موضوع دقت ویژه ای داشته و این موضوع را در نظر بگیرند که احتمال ابتلا در شهرستان های زرد و قرمز بالا است.
سلمانی اظهار کرد: تا ساعت 8 امروز صبح ۷۵ نفر مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد بستری بوده اند. همچنین میانگین سنی فوتی‌های استان ۶۸ سال بوده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد گفت: غربالگری کرونا توسط مراکز بهداشت همچنان با قوت ادامه دارد و درصد بسیار بالایی از تست های مثبت را به خود اختصاص داده اند. شیوه کار نیز بدین صورت است که خانواده و نزدیکان افرادی که به دلیل کرونا بستری می شوند از سوی مراکز بهداشتی بررسی شده تا زنجیره انتقل قطع شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today