فارس/ مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات در مهار آتش سوزی گفت: 13 نفر در مهار آتش سوزی اخیر در ارتفاعات کوه خائیز، خنگ بنار و دیل گچساران مصدوم شدند.

غلامحسین حکمتیان، مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وقوع آتش سوزی در ارتفاعات منطقه کوه گوهر گچساران، دیل و خائیز دهدشت گفت: با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرای، نیروی بسیجی، بومی ، هوانیروز ارتش، سپاه هلال احمر این آتش سوزی مهار شد.
وی با تقدیر و تشکر از زحمات معاونت استانداری در مهار آتش سوزی ارتفاعات کوه خائیز گفت: این آتش سوزی پس از پنج روز تلاش طاقت‌فرسا مهار شد.
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آتش سوزی منطقه دیل گچساران گفت: در منطقه دیل آتشسوزی مهار و کنترل شده است و منطقه در حال پایش است.
حکمتیان ادامه داد: در حال حاضر 3 نفر از نیروهای منابع طبیعی که برای مهار آتش در کوه دیل اعزام شده بودند به دلیل صعب العبور بودن امکان پایین آمدن از کوه را ندارد و هم اکنون در منطقه حضور دارند.
وی عنوان کرد: در مناطق با دلیل صعب العبور و شیب بالا و ارتفاع بالا و وزش باد موجب شده که کنترل حریق با مشکل مواجه شود.
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در مهار این آتش سوزی ها چندین مصدوم به جا گذاشته شد، عنوان کرد: هشت نفر در عملیات مهار آتش در منطقه خنگ بنار و دیل گچساران و پنج نفر در کوه خاییز مصدوم شدند.
حکمتیان به کمبود تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی در مهار آتش سوزی اشاره کرد و گفت: انتظار ما این بود که این آتش سوزی‌ها در مناطق مختلف زودتر کنترل شود اما به دلیل وزش باد شدید در ارتفاعات، گرمای شدید و علوفه مهار این آتش سوزی با مشکل مواجه شد.
وی با بیان اینکه 90 درصد استان کهگیلویه و بویراحمد جنگل و مرتع است و می‌طلبد توجه بیشتری به این استان شود، خاطرنشان کرد: این استان نیاز به بالگرد اطفا حریق دارد و انتظار داریم از سوی سازمان جنگلداری یک بالگرد به این استان اختصاص داده شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today