ایرنا/ مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در فارس، از برگزاری نمازجمعه این هفته در ۵۹ شهر فارس از جمله کلان‌شهر شیراز خبر داد.

حجت‌الاسلام حسین ملک‌مکان، مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در فارس عنوان کرد: طبق آخرین اعلام و براساس مجوز وزارت بهداشت، ۵۹ شهر فارس از جمله کلان‌شهر شیراز در زمره شهرهای با وضعیت سفید قرار گرفته‌اند و از همین رو، جمعه ۱۶ خرداد نمازجمعه در شهرستان‌های اعلامی اقامه می‌شود.
ملک‌مکان ضمن اعلام این خبر افزود: شهرستان سرچهان نیز در فهرست شهرستان‌های با وضعیت سفید قرار گرفته و نمازجمعه در این ‌شهرستان نیز برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهرستان‌های لار، گراش، مرودشت، جهرم، فسا و شهرهای توابع آن‌ها در وضعیت سفید قرار ندارند، گفت: این هفته نمازجمعه در شهرستان‌های یادشده اقامه نخواهد شد.
ملک‌مکان از تمام نمازگزاران درخواست کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک، داشتن دستکش، آوردن مهر و سجاده شخصی از منزل، رعایت فاصله اجتماعی و گرفتن وضو در منزل در نمازجمعه شرکت کنند، همچنین افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی دارند یا مشکوک به نشانه‌ها و علائم کرونا هستند، فعلا از حضور در نمازجمعه اجتناب کنند.
گفتنی است، براساس فهرست اعلامی وزارت بهداشت در ۱۲ خردادماه، در ۳۱ شهرستان فارس شامل آباده، ارسنجان، استهبان، اقلید، اوز، بختگان، بوانات، بیضا، پاسارگاد، خرامه، خرم‌بید، خفر، خنج، داراب، رستم، زرقان، زرین‌دشت، سپیدان، سرچهان، سروستان، شیراز، فراشبند، فیروزآباد، قیروکارزین، کازرون، کوار، کوه‌چنار، لامرد، ممسنی، مهر و نی‌ریز نمازجمعه اقامه خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online