ایرنا/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: ۲۵۰۰ کیلوگرم زغال تاغ از متخلفان عرصه‌های طبیعی این شهرستان کشف و ضبط شد.

محمدعلی رضایی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی اظهار کرد: ماموران حفاظتی شهرستان به منظور حفظ و حراست از منابع طبیعی به صورت شبانه روزی مشغول گشت و شناسایی متخلفان و متجاوزان به منابع ملی هستند.
وی افزود: در راستای گشت ماموران حفاظت منابع طبیعی شهرستان یک دستگاه خودروی کامیونت ایسوز حامل زغال تاغ توقیف شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی قاچاق زغال را فاجعه زیست محیطی دانست و ادامه داد: قاچاق زغال یکی از معضلات منابع طبیعی است که موجب تخریب جنگل ها و مراتع می شود.
رضایی گفت: با توجه به ضرورت حفاظت از منابع طبیعی و انفال که متعلق به همه نسل هاست و نظر به نقش بی بدیل منابع طبیعی در زندگی بشر از طبیعت دوستان و مردم انتظار می رود اداره منابع طبیعی را در امر فرهنگ سازی و آگاهی بخشی که مهمترین ابزار تلقی می شود، یاری کنند.
وی بیان کرد: طبیعت دوستان، همیاران طبیعت، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و تجاوز در عرصه های طبیعی شامل تهیه و حمل زغال، با شماره ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی به متخلفان عرصه های طبیعی و قاچاقچیان زغال هشدار جدی داد و افزود: سودجویان و تمام افرادی که برای تهیه زغال با قطع کردن درختان باعث تخریب عرصه های ملی و جنگلی می شوند برخورد قانونی و جدی خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today