مهر/ نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه شرایط کنونی می بایست مدیریت شود چرا که بیکاری و معیشت دغدغه‌های اصلی مردم هستند، گفت: نرخ بیکاری در شاهرود و میامی ۳۵درصد است.

علی اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از شرایط اقتصادی کشور، با بیان اینکه امروز قیمت همه اقلام مصرفی خانوارها بالا رفته و بیکاری و معیشت دغدغه‌های اصلی مردم هستند، بیان کرد: مردم با درآمد ماهی یک میلیون تومان نمی‌توانند زندگی کنند.
وی با طرح این پرسش که وقتی در یک خانه دو، سه و حتی چهار بیکار وجود دارد با این شرایط اقتصادی چگونه می‌توانند روزگار بگذرانند، افزود: نرخ بیکاری در شاهرود و میامی ۳۵ درصد است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سطح جامعه نشان می‌دهد که همه اقلام با افزایش چند برابری قیمت روبرو شده‌اند و کنترل بازار از دست دولت در رفته است.
خانی همچنین اشاره‌ای نیز به سیاست‌های بانکی کشور داشت و با بیان اینکه مشکلات بانکی کماکان پابرجا هستند و باید فکری به حالشان کرد، ابراز داشت: در زمینه بانک‌ها دو حالت را می‌توان متصور شد، یا بانک‌ها حرف دولت را گوش نمی‌دهند و سلیقه‌ای عمل می‌کنند و یا دولت پول‌های بانک را بر می‌دارد و بازنمی‌گرداند.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر سیاست‌های بانک مرکزی مشخص نیست سال گذشته اعلام شد که سود سپرده‌های مردم ۲۰ درصد است اما در دو ماه پایانی سال بدون اعلام قبلی یکباره این سودها ۱۰ درصد شد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیاستگذاری بانک مرکزی و دولت در قبال بانک‌ها اشتباه است، تاکید داشت: خیلی از مشکلات اقتصادی و تورم ریشه در سیاست‌های نادرست بانک‌ها دارد.
خانی در دیگر بخش سخنان خود که به حوزه انتخابیه شاهرود و میامی اختصاص داشت، با بیان اینکه علی رقم هزینه‌های هنگفتی که مردم برای فرودگاه بین‌المللی شاهرود انجام داده‌اند، اما بالغ بر ۱۷ ماه است که پروازهای این فرودگاه تعطیل شده‌اند، گفت: رئیس جمهور رسماً در بین مردم شاهرود اعلام کرد که این فرودگاه بین‌المللی است اما از لحظه‌ای که روحانی از شاهرود رفت تاکنون پروازهای این فرودگاه از سر گرفته نشده است.
وی بیان کرد: چهار سال است که محصولات کشاورزی در شهرستان‌های شاهرود و میامی دچار سرمازدگی می‌شود لذا باید به داد کشاورزان رسید چرا که دچار ضررهای هنگفتی شده‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today