ایرنا/ سرپرست تیم اعزامی هوا نیروز ارتش به گچساران و کهگیلویه گفت: ۱۹۵ سورتی پرواز از سوی بالگردهای هوانیروز برای اطفای حریق جنگل‌های گچساران و کهگیلویه در سه روز گذشته انجام شده است.

آتش سوزی در مراتع و جنگل های منطقه دیل ساعت ۲ بامداد روز جمعه نهم خرداد و در منطقه حفاظت شده خائیز ساعت ۱۹ پنجشنبه هفته گذشته به دلیل نامعلومی شروع شد که در شب گذشته مهار شد.
داریوش مرادی سرپرست تیم اعزامی هوا نیروز ارتش به گچساران و کهگیلویه اظهار کرد: ۲ فروند از بالگردهای ۲۱۴ هوانیروز برای کمک به اطفای حریق در جنگل‌های گچساران و کهگیلویه در چند روز گذشته فعالیت کردند.
وی بیان کرد: ۱۹۵ سورتی پرواز برای جابه‌جایی امدادگران به ارتفاعات کوه خائیز و دیل محل آتش سوزی در شهرستان های گچساران و کهگیلویه انجام شده است.
مرادی بیان کرد: در این پروازها بیش از ۷۰۰ نفر از امدادگران به محل حادثه در ارتفاعات سخت گذر کوه خائیز کهگیلویه و دیل گچساران انتقال داده شد.
سرپرست تیم اعزامی هوا نیروز ارتش به گچساران و کهگیلویه با بیان اینکه به محض ابلاغ درخواست از سوی مدیریت بحران به ارتش و دستور سلسله مراتب به هوانیروز، بالگردهای ما وارد عمل شدند، افزود: بالگردهای هوانیروز ارتش در چند روز گذشته تا مهار کامل آتش در این مناطق ۶۰ ساعت پرواز را ثبت کرد.
وی اضافه کرد: طی هفته گذشته در آتش سوزی خنگ بنار گچساران ۲۶ سورتی پرواز از سوی هوانیروز ارتش برای جابه جایی ۱۷۵ نفر انجام شد.
مرادی تصریح کرد: بالگردهای هوا نیروز ارتش در چند هفته گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۲۰ سورتی پرواز برای جابه‌جایی ۸۷۵ نفر از امدادگران انجام داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today