باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه فارس به مرحله هشدار رسید، از مردم خواست تا توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هشدار به مردم فارس در خصوص افزایش ناگهانی ابتلا به کروناویروس، اظهار کرد: در روزهای اخیر به علت هم‌جوار بودن استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان با استان فارس، با یک افزایش ناگهانی شیوع ویروس مواجه هستیم و استان در حال حاضر به مرحله هشدار رسیده است.
همتی با اشاره به بررسی یک هزار و ۵۶۹ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: از این تعداد، ۱۳۷ مورد مثبت اعلام شده است.
وی اضافه کرد: از ۱۳۷ مورد جدید در استان، شیراز ۷۴ مورد، لامرد ۸ مورد، ممسنی ۴ مورد، مرودشت ۳ مورد، بیضا، زرقان و کازرون هر کدام ۲ مورد، قیروکارزین، مهر و کوه‌چنار هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به ۶ هزار و ۱۴۷ مورد افزایش یافته است.
همتی بیان کرد: در ۵ روز گذشته مورد فوتی به علت ابتلا به کروناویروس در استان فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان بر اثر بیماری کووید۱۹، ۱۱۰ نفر است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان را نیز ۵ هزار و ۴۴۹ نفر اعلام کرد.
همتی از مردم استان فارس خواست تا توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند، چرا که دلیل بازگشایی مشاغل ضعیف بودن کروناویروس نیست، کروناویروس در حال انتقال در بین مردم است و مهم‌ترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال ویروس، استفاده از ماسک و دستکش، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در خانه ماندن و پرهیز از تردد‌های غیرضرور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online