فارس/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام، گفت: چند نفر را که قصد خارج کردن مقداری ارز به کشور عراق را داشتند توسط مامورین اداره اطلاعات شناسایی و این قاچاقچیان ارز با محرز شدن تخلف به 22 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

علیرضا لطفی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان ایلام گفت: در پی رصد اطلاعاتی صورت گرفته، مامورین اداره اطلاعات مهران موفق شدند چند نفر را که قصد خارج کردن مقداری ارز به کشور عراق داشتند شناسایی و دستگیر کنند.
وی افزود: با دستگیری این افراد، تعداد ۸۳ هزار دلار و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دینار عراقی به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد ریال کشف شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام اظهار کرد: در راستای بررسی‌های بیشتر، این میزان ارز مکشوفه ضبط و پرونده‌ای در این رابطه در تعزیرات حکومتی شهرستان مهران تشکیل شد.
لطفی یادآور شد: متهمین این پرونده، به‌ صراحت به تخلف خود مبنی بر قصد خروج ارز از کشور اعتراف و اذعان داشته‌اند.
وی ادامه داد: با محرز شدن تخلف، شعبه رسیدگی‌ کننده نیز متهمین پرونده را علاوه بر ضبط ارزهای مکشوفه به پرداخت مبلغ ۲۲ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.
خروجی مهران از فعال‌ترین مرز‌های رسمی است که به سبب نزدیکی به شهر‌های مذهبی کشور عراق این مرز به یکی از مهم‌ترین کانون‌های رفت و آمد زائران به ویژه در اربعین تبدیل کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today