ایرنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی گفت: اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفر و مراکز مختلف همچون رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و مجتمع‌های بین راهی توسط رسانه‌ها ضروری است.

ناصر نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی در نوزدهمین کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات شورای اطلاع‌رسانی خراسان جنوبی افزود: دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی استان در ارتباط با رعایت پروتکل بهداشتی چندین محتوا تولید و منتشر کرده است.
وی به ارزیابی‌های انجام شده از عملکرد ادارات در خصوص اطلاع‌رسانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و اظهار داشت: ۳۴ سازمان به صورت مقدماتی مورد ارزیابی قرار گرفتند و پس از تکمیل گزارش‌ها، نتیجه نهایی اعلام و سازمان‌هایی که اقدامات خوبی داشتند مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی ضمن تسلیت سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد، با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در شرایط مقابله با بیماری کرونا، عنوان کرد: لزوم هم‌افزایی با یکدیگر در جهت جلوگیری از طغیان بیماری، کنترل و مدیریت آن، امری ضروری است.
وی ادامه داد: با برداشتن هر گام و رفع هر محدودیتی، وظیفه این کمیته درخصوص اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و به موقع، بیش از پیش پررنگ‌تر می‌شود.
مدیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه تنها راه فعلی مقابله با بیماری کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های تهیه شده توسط متخصصان حوزه بهداشت و درمان است، خاطرنشان کرد: هر زمان که این بسترها رعایت شدند، شاهد کنترل بیماری بودیم.
وی با تاکید بر این که کاهش آمار مبتلایان نباید ما را از رعایت نکات بهداشتی غافل کند، اضافه کرد: وضع قرمز بیماری در برخی استان‌ها نشان دهنده ضرورت توجه بیشتر به این مسایل است.
نبی‌زاده با اشاره به اینکه فضاهای اطلاع‌رسانی استان اعم از صدا و سیما، مطبوعات، سایت‌ها و پایگاه‌های خبری، با فعالیت‌های خود، اثرگذاری وسیعی داشته‌اند، ادامه داد: رسانه‌های استان بطور متمرکز بر روی شیوه زندگی در کنار ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی، اقدام به تولید محتوا کنند.
وی به مصوبه نشست قبل درخصوص پوشش گسترده سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس اشاره کرد و ادامه داد: صدا و سیما، مطبوعات و خبرگزاری‌های استان نیز در این زمینه به خوبی پای کار آمدند که جای تقدیر دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today