مهر/ معاون درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان از پیک شیوع بیماری کرونا در جنوب غرب خوزستان و ادامه روند افزایش مبتلایان تا پایان خردادماه سال جاری خبر داد.

آرش یلالی، معاون درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: اوج افزایش بیماران کووید – ۱۹ مثبت در جمعیت تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان تا پایان خردادماه امسال ادامه دارد و در شرایط فعلی به تشدید استراتژی نیاز است.
معاون درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان به برشماری اقدامات نظارتی برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری اشاره کرد و گفت: واحدهای صنفی از سوی گروه بازرسی و نظارت بهداشت محیط به طور مستمر پایش می‌شوند و درباره رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به آنها اخطار داده می‌شود.
وی افزود: در خصوص بخش «صنعت» نیز در کارگاه‌های با بالای ۲۰ نفر جمعیت نیروهای سلامت مستقر هستند و در صنایع، کارگاه‌ها و مراکز تهیه و تولید مواد غذایی با جمعیتی کمتر از ۲۰ نیز پایش مستمر و مکرر انجام می‌شوند.
یلالی به اقدامات آموزشی برای آگاهی بخشی به جامعه در خصوص کنترل بیماری کرونا نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر تولید محتوای آموزشی که در حال انجام است باید انتقال محتوا از طریق رسانه‌های مختلف و فضای مجازی انجام شود.
وی همچنین به برگزاری امتحانات پایه دوازدهم اشاره کرد و گفت: حوزه‌های امتحانی پایه دوازدهم به دانشکده معرفی شده‌اند و بر رعایت برخی استانداردها همچون فاصله‌گذاری، وسایل بهداشتی و غربالگری و پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری امتحانات سه شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان تأکید شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today