ایسنا/ سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان از ادامه ممنوعیت عرضه قلیان در واحدهای صنفی خبر داد و گفت: تاکنون ۳۹ واحد صنفی متخلف در این راستا پلمب شده اند.

محمود پارسا، سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان در تشریح جزییات این خبر بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونای استان و با توجه به قرار گرفتن استان کرمان در وضعیت زرد بسیاری از صنوف فعالیت خود را به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت آغاز کرده اند.
وی اظهار کرد: به یک سری از صنوف، اماکن و فضاهایی مانند تالارهای پذیرایی، سالن های سینما و تئاتر، استخرها، اماکن سرپوشیده ورزشی گروهی مانند والیبال، بسکتبال، فوتبال و غیره و اماکن ورزشی تن به تن نظیر کشتی، کاراته، تکواندو و غیره به دلیل ریسک خطر پذیری بالا همچنان اجازه فعالیت داده نشده است.
پارسا افزود: برابر مصوبات به سالن های ورزش انفرادی و باشگاه های بدنسازی اجازه فعالیت داده شده، اما به متصدیان آنها آموزش های لازم توسط اتحادیه های مربوطه داده و آنان ملزم به رعایت نکات بهداشتی و انتقال آن به مراجعه کنندگان خود هستند.
سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و هشدارهای مسئولان بهداشت مبنی بر اینکه استفاده از قلیان مشترک یکی از عوامل انتشار این بیماری است، ماموران پلیس امنیت عمومی با همکاری ماموران اداره بهداشت، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه از ابتدای شیوع بیماری، قلیان سراها و تالارهای سطح شهر کرمان را بازدید کردند.
وی تصریح کرد: عرضه قلیان همچنان در قهوه خانه ها و قلیان سراها ممنوع است و تاکنون ۳۹ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها پلمب و برای آنان پرونده قضایی تشکیل شده است.
پارسا گفت: این ممنوعیت ها تا زمان اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان ادامه دارد و پلیس بر نحوه اجرای دقیق آن نظارت دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar