باشگاه خبرنگاران/ معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی، اصالت فرآورده در سامانه ttac احراز شود.

رضا محمدی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به خطرات ناشی از مصرف فرآورده‌های سلامت محور غیر مجاز و تقلبی، تأکید کرد: هموطنان هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی از اصالت فرآورده در سامانه ttac مطمئن شوند.
وی افزود: مصرف فرآورده‌های سلامت محور غیر مجاز و تقلبی به دلیل پایین بودن قیمت و بسته بندی با برچسب برند‌های معروف همواره باعث اغوای مصرف کنندگان می‌شود حال این که استفاده از این محصولات علاوه بر وارد کردن ضرر و زیان به اقتصاد کشور و آسیب به تولید داخل، خطرات بالقوه‌ای را برای سلامت مصرف کنندگان به همراه دارد.
محمدی اضافه کرد: عوارض پوستی، آسیب به چشم، مسمومیت ناشی از وجود ناخالصی در این فرآورده‌ها خصوصا وجود فلزات سنگین که حتی ممکن است به آسیب‌های کبدی و گا‌ه سرطان منجر شود از خطرات محتمل در مصرف فرآورده‌های سلامت محور تقلبی هستند.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا از هموطنان خواست: از فرآورده‌های ضدعفونی کننده و بهداشتی مورد تأیید سازمان غذا و دارو استفاده کرده و از مصرف فرآورده‌هایی که اصالت ندارند به دلیل ایجاد حس ایمنی کاذب و تبعات مرتبط با آن خودداری کنند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: بهترین مکان برای خرید فرآورده‌های دارویی و آرایشی و بهداشتی داروخانه‌ها هستند، چراکه به صورت مستمر مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرند.
محمدی در پایان از مردم خواست: تا اصالت کالا‌های سلامت محور را با بررسی برچسب اصالت در سامانه TTAC سازمان غذا و دارو احراز کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday