فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در سیزدهمین روز از خرداد ماه 99 را در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

پرویز یزدان پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از 396 مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه 61 مورد مثبت گزارش شده است.
وی ابراز داشت: با احتساب آمار جدید امروز، شمار مبتلایان به کرونای استان به 753 بیمار رسید که مبتلایان جدید شش بیمار مرد و هفت بیمار زن در شهرستان گچساران، 15 بیمار مرد و 22 بیمار زن در شهرستان بویراحمد، یک بیمار زن در شهرستان دنا و چهار بیمار مرد و شش بیمار زن در شهرستان بهمئی است.
یزدان پناه یادآور شد: 39 بیمار سابقه تماس با مورد مثبت خانواده و چهار نفر سابقه تماس با مورد مثبت در شیراز را داشته، یک بیمار در اهواز مشغول خدمت سربازی بوده و یک بیمار دانشجوی اهواز بوده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از 61 بیمار مبتلا شده تنها 16 بیمار با مورد مثبت در تماس نبوده‌اند.
وی در ادامه ابراز داشت: علیرغم تذکرات داده شده، متاسفانه همچنان شاهد حضور افراد در مکان‌های عمومی پر خطری چون مراسمات تشییع جنازه، ختم و مجالس عروسی هستیم که بالغ بر 90 درصد مبتلایان در این مکان ها به بیماری دچار شده اند.
یزدان پناه افزود: بی توجهی به دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی، خطرات بزرگی از حیث گسترش این بیماری در استان را در پی دارد که افزایش رعب انگیزِ امروز شمار مبتلایان به کووید 19 در استان، گواهی بر این ادعاست.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: عاجزانه از مردم تقاضا می‌کنیم که از هرگونه تردد و سفر غیر ضرور در ایام تعطیلات پیش رو به جد پرهیز و به سلامت خود و جامعه احترام بگذارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today