ایرنا/ مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری چرداول با بیان اینکه آتش سوزی منطقه تنگ قیر این شهرستان مهار شد، گفت: عامل این آتش سوزی شناسایی و توسط عوامل انتظامی دستگیر شد.

مسلم دژم خو، مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری چرداول اظهار کرد: عصر روز سه شنبه گزارشی مبنی بر آتش سوزی در منطقه تفریحی تنگ قیر حدفاصل بین ۲ استان ایلام و کرمانشاه دریافت شد که در سریع ترین زمان تمامی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.
وی اضافه کرد: یک نفر از کشاورزان منطقه اقدام به روشن کردن آتش جهت تهیه چای کرده بود که سهل انگاری و بی احتیاطی وی باعث آتش سوزی در کوه مشرف بر دره و رودخانه شد.
دژم خو یادآور شد: با توجه به اهمیت منابع طبیعی و جنگل های منطقه مدیر کل منابع طبیعی استان، فرماندار چرداول و جمعی از مدیران به همراه نیروهای بسیجی، انتظامی و انجمن های مردم نهاد و دوستداران طبیعت با حضور در محل آتش سوزی با یک بسیج همگانی ضمن خاموش کردن آتش از یک حادثه جبران ناپذیر جلوگیری کردند.
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری چرداول تاکید کرد: جهت پایش منطقه و جلوگیری از آتش سوزی احتمالی هم اکنون نیروهای منابع طبیعی در چند نقطه محل حادثه مستقر هستند.
وی خطای انسانی را از عوامل مهم آتش سوزی در طبیعت دانست و بر هوشیاری مردم مبنی بر عدم روشن کردن آتش جهت تهیه چای و تفریح تاکید کرد.
دژم خو اضافه کرد: در این آتش سوزی به درختان جنگلی آسیب چندانی وارد نشده است و بیشتر گیاهان خشک شده بین دره و سنگ ها از بین رفته اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today