ایرنا/ مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت مهار اتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز را تشریح کرد.

سید اسداله هاشمی مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهارداشت: آتش سوزی جنگلها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز با همکاری نیروهای مردمی، بسیج و نهادهای امدادی ساعت ۱۳ امروز سه شنبه بطور کامل مهار شد.
وی وسعت این آتش سوزی را بیش از یکصد هکتار اعلام کرد و گفت: ۴۰ هکتار از منطقه دچار آتش سوزی بصوت جدی دچار خسارت شده است.
هاشمی تصریح کرد: با پایش منطقه از سوی کارشناسان گزارش کاملی از وضعیت زیست محیطی منطقه و میزان خسارت وارده ارائه خواهد شد.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انتشار تصاویری در فضای مجازی از محیط زیست منطقه گفت: دراین آتش سوزی به هیچ کدام از کل و بزهای این منطقه بعنوان گونه شاخص جانوری آسیبی وارد نشد.
وی اضافه کرد: هم اکنون هفت گروه ۶ نفره متشکل از کارشناسان و محیط بانان , در کنار نیروهای مردمی برای پایش و کنترل منطقه در کوه خائیز حضور دارند.
هاشمی تصریح کرد: بیش از۴۰۰ نفر از نیروهای مردمی، بسیج، منابع طبیعی و محیط زیست روزانه برای مهار آتش سوزی این منطقه فعالیت کردند.
مدیرکل محیط زیست بیان کرد: ۲ مظنون آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز در شهرستان بهبهان شناسایی و دستگیر شدند.
وی گفت: ۶ فروند بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران، هلال احمر و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در زمینه جابجایی امدادگران به محل اتش سوزی در ارتفاعات سخت گذر خائیز فعالیت کردند.
هشمی با قدردانی از همه نیروهای مردمی در تلاش شبانه روزی برای اطفای حریق تصریح کرد: گروه های مختلف تا اطمینان کامل از شرایط مهار اتش سوزی در منطقه حضور خواهند داشت.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: برای اطفای حریق در منطقه حفاظت شده طی هفته جاری ۳۰ دستگاه فلکسی پک و۳۰ عدد آتشکوب به شهرستان کهگیلویه ارسال شد.
وی تصریح کرد: طی هفته آینده نیز ۲ دستگاه دمنده برای مقابله با حوادث بحرانی در کهگیلویه به تجهیزات محیط زیست این شهرستان اضافه خواهد شد.
هاشمی گفت: یک خیر محیط زیستی ۲ دستگاه دمنده به محیط زیست کهگیلویه اهدا کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today