فارس/ رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متاسفانه در خردادماه به طور میانگین در هر روز سه نفر از هم استانی‌ها با تشخیص قطعی کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مهدی محمدی رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان در کرمانشاه، اظهار داشت: ویروس کرونا، کرمانشاه را به مرحله هشدار رسانده است.
وی ادامه داد: مردم استان در اسفندماه و فروردین‌ماه مشارکت خیلی خوبی در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی داشتند، ولی با طولانی شدن این بیماری انگار قدری بی‌خیال شده و فکر می‌کنند کرونا دیگر در کرمانشاه نیست.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: با بازگشایی‌های صورت گرفته رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم خیلی کمرنگ شده به طوری که روزانه آمار بیماری بستری شده مبتلا به کرونا در استان از مرز 200 نفر می‌گذرد.
وی آمار بستری‌های روز گذشته را 243 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار برای ما نگران گننده است با ادامه این روند محدودیت‌های کرونایی با تشخیص ستاد ملی مبارزه با کرونا در استان اعمال خواهد شد.
محمدی از مرگ 40 نفر در خردادماه در استان بر اثر کووید 19 خبر داد و گفت: متاسفانه در خردادماه به طور میانگین در هر روز سه نفر از هم استانی‌ها با تشخیص قطعی کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
وی تنها راه کنترل کرونا ویروس را حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتگل‌های بهداشتی دانست و گفت: 70 درصد این مرگ و میرهای کرونایی در خردادماه در شهرستان کرمانشاه اتفاق افتاده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today