فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده طی ۲۴ ساعت گذشته، نتایج آزمایش ۳۰ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ مثبت اعلام شد.

سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: تا ظهر ۱۳ خرداد، ۲۲۴۸ نفر در خراسان شمالی به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که شامل ۹۴۰ نفر بستری و ۱۲۷۸ نفر سرپایی می‌باشند.
وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۱۲۰۳ نفر، شیروان ۲۵۴ نفر، فاروج ۱۳۷ نفر، مانه و سملقان ۲۱۸ نفر، جاجرم ۶۸ نفر، گرمه ۴۲ نفر، راز و جرگلان ۱۴۵ نفر و اسفراین ۱۸۱ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تأکید کرد: رعایت مسائل بهداشتی و شست‌وشوی مکرر دست، پرهیز از ترددهای غیرضروری، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سروصورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.
هاشمی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۷۸ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.
وی افزود: آزمایش ۳۴۱۰ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۱۶ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today