ایرنا/ مدیر فرودگاه بجنورد گفت: شرکت ماهان برنامه پروازی خود در روزهای ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۲، ۲۴ و ۲۹ خردادماه جاری در مسیر تهران - بجنورد را لغو کرد.

محمدابراهیم قدمگاهی مدیر فرودگاه بجنورد اظهار داشت: ماهان و شرکت های آسمان و ایران ایر در اسفند ۹۸ و نیز فروردین و اردیبهشت امسال، به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه های پروازی خود را لغو کرده بودند.
وی گفت: ۵۳۷ مسافر در فروردین و اردیبهشت امسال با پروازهای این فرودگاه جابه جا شده اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۷ درصد کاهش نشان می دهد.
قدمگاهی اظهار داشت: در این مدت ۲۶۲ مسافر پروازی وارد بجنورد شده و ۲۷۵ مسافر نیز استان خراسان شمالی را به مقصد تهران ترک کرده اند.
مدیر فرودگاه بجنورد افزود: پارسال در همین مدت ۹۱۷ مسافر با پرواز تهران وارد بجنورد شده و ۹۰۱ نفر نیز استان خراسان شمالی را به مقصد پایتخت ترک کرده بودند.
وی اظهار داشت: پروازهای بهار سال جاری با ۶ فروند هواپیما و بهار پارسال با ۱۳ پرواز انجام شده است.
قدمگاهی، علت کاهش پروازها در سال جاری را شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافرت عنوان کرد و افزود: هم اکنون پروازها مجددا برقرار شده است و تلاش می کنیم تا با رعایت مسایل بهداشتی و ضد عفونی کردن و حتی تسب تب سنجی و غربالگری، از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنیم.
مدیر فرودگاه بجنورد افزود: هر چند پس از شیوع ویروس کرونا پروازهای فرودگاه بجنورد کاهش یافت اما مردم خراسان شمالی با برقراری مجدد پروازها، استقبال خوبی از سفر با ناوگان هوایی کرده اند.
وی گفت: بر اساس تقویم پروازی فرودگاه بجنورد، در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت بین بجنورد و تهران باید انجام شود که با توجه به شیوع کرونا و کاهش آمار مسافر، در ۲ ماه گذشته شمار این پروازها به تدریج با کاهش به یک تا ۲ پرواز رسیده و در نهایت تمامی لغو شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today