ایرنا/ مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به جان باختن تعدادی از هموطنان در رودخانه کرج و سایر رودخانه های البرز گفت : گردشگران با پرهیز از ورود به حاشیه این مکان ها، روند حوادث مرگبار را در رودخانه ها متوقف کنند.

عباسعلی کیخایی مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز اظهار داشت: با وجود هشدارهای مکرر و نصب تابلو و بنرهای هشدار دهند، متاسفانه بسیاری از گردشگران کشور در حاشیه رودخانه و سد کرج و سایر رودخانه های استان البرز مانند رودخانه طالقان ، برغان و کردان به گردش و تفرج می پردازند که در این روزها شمار حوادث غرق شدگی افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه کاهش شدید دما و شدت جریان آب این رودخانه های کوهستانی ، مجال فرار از مرگ را از افراد بی احتیاط سلب می کند،گف : این رودخانه ها در مدت زمان کمتر از ۲۰ ثانیه جان گردشگران را به مخاطره می اندازند.
کیخایی افزود: پا گذاشتن به داخل رودخانه های البرز با مرگ همراه است ، از این رو به مردم و گردشگران توصیه می شود هرگز به حاشیه این مکان ها نروند و اگر می خواهند نظاره گر جلوه های طبیعی باشند از فاصله مناسب به تماشا بنشینند.
مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز تاکید کرد که محدوده های کم عمق و عمق زیاد در رودخانه کرج و سایر رودخانه های استان مخاطره آمیز است و گردشگران فکر ورود حتی به مکان های کم عمق آب را از ذهن خود پاک کنند چرا که دمای پایین آب و وجود رسوبات فراوان بیشترین عامل مخاطرات این رودخانه ها است .
وی گفت : از آنجا که رودخانه های کوهستانی البرز حاصل ذوب شدن تدریخی برف ها و یخچال های طبیعی است ، دمای آب این رودخانه ها پایین بوده و با پا گذاشتن به داخل آب رودخانه بلافاصله رگ های بدن دچار انقباض شده و فرد تعادل خود را از دست می دهد که سرانجام به کام مرگ می رود.
از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۴ مورد حادثه غرق شدگی در رودخانه های البرز ثبت شده که بیشترین حوادث در رودخانه کرج بوده است .
روز گذشته یک زن ومرد میانسال در این رودخانه غرق شدند که جسد مرد ۵۵ ساله با تلاش امداد گران پس از چند ساعت پیدا شد اما هنوز خبری از همسرش نیست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday