آخرین خبر/ سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۳ هزار و ۱۳۴ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹، مجموع مبتلایان در ایران را ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر اعلام کرد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی تشریح کرد: از بین مبتلایان جدید، ۴۹۳ مورد بستری و ۲ هزار و ۶۴۱ مورد از افراد معادل ۸۴ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.
سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر رسید.
وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان به ۸ هزار و ۱۲ نفر رسید.
جهانپور اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون ۱۲۵ هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
وی بیان کرد: ۲ هزار و ۵۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت یادآور شد: تاکنون ۹۹۷ هزار و ۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی با بیان اینکه وضعیت خوزستان همچنان قرمز است، استان‌های هرمزگان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی را در وضعیت هشدار اعلام کرد.
جهانپور تأکید کرد: رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran