اول فارس/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۹۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و جان باختن ۳ نفر دیگر خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۹۴ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است.
وی افزود: از یک هزار و ۵۷۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید۱۹ استان، ۹۸ مورد مثبت شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۲۴۵ رسیده است.
همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۵ هزار و ۵۲۰ نفر اعلام کرد.
وی ادامه داد: متاسفانه ۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در فارس به ۱۱۳ نفر رسیده است.
وی ۱۱۳ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را ۶۹ مورد مربوط به شیراز؛ ۹ مورد مرودشت؛ ۴ مورد آباده؛ ۳ مورد کازرون؛ اقلید و پاسارگاد هر کدام ۲ مورد؛ بیضا، نی‌ریز، سروستان، ارسنجان، زرقان، داراب و رستم هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جان‌باختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان اعلام کرد.
همتی بیان کرد: آمار جان‌باختگان بر اثر کروناویروس در استان، ۵۹ درصد به مردان و ۴۱ درصد به زنان اختصاص دارد و میانگین سنی جان‌باختگان نیز ۶۵ سال است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز متذکر شد: بیش از ۹۰ درصد جان‌باختگان در گروه سنی سالخوردگان یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند، بنابراین لازم است بیشتر از گذشته مراقب سالخوردگان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باشیم.
همتی با بیان اینکه ویروس در جامعه در حال انتقال است، تاکید کرد: مردم باید برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی، فاصله مناسب در روابط اجتماعی و استفاده از ماسک در زمان خروج از خانه را جدی بگیرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online