ایرنا/ سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: سهمیه بنزین تمامی وانت‌بارهایی که در موعد مقرر نسبت به دریافت پروانه از این نهاد اقدام نکرده باشند، حذف می‌شود.

حمیدرضا شافعی، سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد اظهار داشت: در حال حاضر سهمیه سوخت ناوگان وانت بار بدون توجه به داشتن یا نداشتن پروانه اختصاص می یابد.
وی افزود: بر این اساس رانندگان تمامی وانت بارها باید با مراجعه به سایت www.utcms.ir و ثبت نام در این سامانه، نسبت به دریافت پروانه اقدام کرده و با مراجعه به سازمان از سهمیه سوخت بهره مند شوند.
شافعی گفت: در صورت عدم مراجعه این افراد به سامانه مزبور و عدم دریافت پروانه از تاریخ اول تیرماه ۹۹ به بعد، سهمیه سوخت آنها به میزان زیادی کاهش می یابد.
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد یادآور شد: در حال حاضر سهمیه سوخت ناوگان از طریق سازمان اتحادیه کشوری به صورت اعتباری شارژ و به کد ملی راننده تخصیص می یابد.
وی افزود: این در حالی است که مالک خودرو با کارت بانکی به نام‌خود می تواند در جایگاه بنزین هزینه سوخت را بپردازد.
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد، مبنای محاسبه سهمیه سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر برای خودروهای پرمصرف را ۱۵ لیتر و دوگانه سوزها را ۱۰ لیتر اعلام کرد و گفت: بر این اساس به خودروهای پرمصرف ۳۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر سهمیه اختصاص می‌یابد که در صورت عدم ثبت نام در سامانه، سهمیه بعد از تاریخ مقرر حذف می‌شود.
شافعی گفت: در حال حاضر از مجموع حدود سه هزار خودرو که آمار آنها در شهرداری موجود است، تنها حدود ۴۵۰ دستگاه دارای پروانه هستند.
وی افزود: این در حالی است که ۲۵۰ خودرو نیز مجوز تردد در سطح شهر دارند که برای این خودروها نیز دریافت پروانه و ثبت در سامانه برای دریافت سهمیه بنزین الزامی است.
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد خاطرنشان کرد: رانندگان وانت بارهایی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام در سامانه و دریافت پروانه اقدام نکنند بعد از این باید بنزین خود را به صورت آزاد دریافت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today